• Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon

Ogłaszamy III Międzynarodowy Kongres Patient Empowerment


III Międzynarodowy Kongres Patient Empowerment odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia 2019 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie!

W czasie trzeciej edycji wydarzenia będziemy chcieli wspólnie z zaproszonymi gośćmi stworzyć spójną i zgodną z potrzebami środowisk definicję idei patient empowerment. Historyczna droga tego pojęcia rysuje bardzo szerokie tory, w latach 60. w Stanach Zjednoczonych była łączona z pojęciem zdrowia publicznego i promocji postaw prozdrowotnych. We współczesnym piśmiennictwie dopisuje się do niej hasła health literacy, patient safety czy compliance. W materiałach edukacyjnych WHO czytamy, że klinicyści wolą mówić o patient participant, podczas gdy pacjenci utożsamiają się z coraz częściej powtarzanym patient empowerment i mają rację twierdząc, że jedno bez drugiego nie istnieje.

W dyskusji na ten temat poprowadzi nas program kongresu, w którym m.in. znajdują się trzy oddzielne bloki tematyczne: „Pacjent, czyli lider strategii zdrowia”, „Zdrowie terytorialne” i blok rozmów pacjenckich. Ten ostatni został podzielony na trzy ścieżki zatytułowane: empatia, ekspertyza, ewolucja (stanowiące jednocześnie hasło kongresu).

Zapraszamy wszystkie strony, które są zaangażowane poprzez liczne działania edukacyjne i systemowe w przebieg procesu transformacyjnego, jakim jest patient empowerment.

W czasie tego wydarzenia będziemy prowadzić Social Media Live Corner tak, aby na bieżąco komentować dyskusje w mediach społecznościowych, łączyć się z pacjentami z całego świata i przekazywać najważniejsze wnioski.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Instagram - Black Circle
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square

​Adres siedziby
i adres korespondencyjny:

ul. Juliusza Osterwy 20

04-834, Warszawa

tel.: +48 530 333 834

fax: +48 22 836 83 33

biuro@komunikacjazdrowotna.pl

NIP: 5242663965

REGON: 14159836000000

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon

powołane do życia przez Aga Czarnecka