• Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon

Ogłaszamy III Międzynarodowy Kongres Patient Empowerment

2/1/2019

 

III Międzynarodowy Kongres Patient Empowerment odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia 2019 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie!

 

W czasie trzeciej edycji wydarzenia będziemy chcieli wspólnie z zaproszonymi gośćmi stworzyć spójną i zgodną z potrzebami środowisk definicję idei patient empowerment. Historyczna droga tego pojęcia rysuje bardzo szerokie tory, w latach 60. w Stanach Zjednoczonych była łączona z pojęciem zdrowia publicznego i promocji postaw prozdrowotnych. We współczesnym piśmiennictwie dopisuje się do niej hasła health literacy, patient safety czy compliance. W materiałach edukacyjnych WHO czytamy, że klinicyści wolą mówić o patient participant, podczas gdy pacjenci utożsamiają się z coraz częściej powtarzanym patient empowerment i mają rację twierdząc, że jedno bez drugiego nie istnieje.

 

W dyskusji na ten temat poprowadzi nas program kongresu, w którym m.in. znajdują się trzy oddzielne bloki tematyczne: „Pacjent, czyli lider strategii zdrowia”, „Zdrowie terytorialne” i blok rozmów pacjenckich. Ten ostatni został podzielony na trzy ścieżki zatytułowane: empatia, ekspertyza, ewolucja (stanowiące jednocześnie hasło kongresu). 

 

Zapraszamy wszystkie strony, które są zaangażowane poprzez liczne działania edukacyjne i systemowe w przebieg procesu transformacyjnego, jakim jest patient empowerment. 

 

W czasie tego wydarzenia będziemy prowadzić Social Media Live Corner tak, aby na bieżąco komentować dyskusje w mediach społecznościowych, łączyć się z pacjentami z całego świata i przekazywać najważniejsze wnioski. 

Please reload

Wyróżnione posty

III edycja Kongresu Patient Empowerment za nami

29/04/2019

1/10
Please reload

Ostatnie posty

05/10/2016

Please reload

Archiwum